Aktualita : Paráda !! Bowling Devítka Zlín - 2 výborné rosengarty !!! :-)

Duben 2009

Goalie Shots

26. dubna 2009 v 21:04 | vamp |  Světový foos
Minule jsme tu měli útočníka a dnes střelba z obrany na Tornádu

Stará škola na Tornádu :o)

13. dubna 2009 v 9:49 | vamp |  Světový foos
Přidávám ještě jedno video. Na tomhle stole jsem se naučil foos. Takže srdeční záležitost :-)

World Cup in Nante, France na Eurosportu

13. dubna 2009 v 9:14 | vamp |  Světový foos
1.část
2.část
3.část
4.část
5.část

Reportáž Tornádo vs. Espada 6:7

7. dubna 2009 v 16:23 | Frky |  Liga

Historický bod


Dámy a pánové, přátelé a kamarádi, foosbalkáři a foosbalkářky. Den 5. dubna 2009 se zapíše zlatým písmem do kroniky novodobého Tornáda. Nenajdete zřejmě nikoho, kdo by byl v této době nadšen z porážky. Nikoho, až na členy Tornáda. Po neskutečných problémech, které provázely celý nedělní slunečný den, se nakonec vše obrátilo k dobrému. Původně plánovaný dvojzápas s týmy Už jsme tam byli a Chytil a trefil se nekonal. Nebudu se k tomu dál vyjadřovat. Nakonec se Vampovi podařilo domluvit Espadu, která toho dne hrála utkáni v Želechovicích s místním týmem. Espadu, tedy tým, který je po suverénovi zlínské ligy (Common railu) pasován na jasného adepta na stříbrnou příčku. Ve fotbalové terminologii by se dalo říct, že na "stadion" okresního týmu Horní Dolní přijela věčně druhá Sparta Praha (omlouvám se, ale já s Bíťou jsme Slávisti).
Co čert nechtěl, při příchodu do Vegas to spíše vypadalo, jako bychom opravdu došli na nějaké okresní hřiště v Horní Dolní - zlomený panáček na dvojce, odlomené kusy v bráně a tím pádem zaseklý mincovník. Nevím kdo to udělal, ale měl by se nad sebou zamyslet. Nejde o zlomení panáčka, ale o to, že nám to nikdo neoznámil. Zřejmě by se měly ty "vesmírné" hry, jak jsem se doslechl, raději odehrávat na lodích Startreku, nikoliv na stolech Rosengart. Tímto bych chtěl poděkovat klukům ze Želechovic, kteří nám náhradního panáčka poskytli a také kolegům z Espady, kteří se podíleli na výměně a údržbě fotbálku.
No přistupme k tomu hlavnímu, k zápasu. Panáček se opravil, do brány se daly hadry a mohlo se začít. Výjimečně jsme zahajovali s delikem. Co si budem namlouvat - všichni jsme měli jediný cíl - uhrát alespoň pár bodů a odcházet tak se vztyčenou hlavou. Možná i proto (možná i díky ideální hladině alkoholu v krvi) jsem nebyl nijak nervozní. První leg jsme prohráli. Peťa Pospěch zasypal naši bránu sprškou snaků a nebylo co řešit. Ve druhém legu jsme se konečně dostali do tempa i my. Výhra a ve třetím dějství jsme spanilou jízdou pokračovali a připsali si první bod.
Začátek z říše snů, úkol splněný a mohlo se v klidu pokračovat. Vamp s Jerrym bohužel utkání neovládli. Naštěstí to byl jeden z mála zápasů, které Jerry ten večer prohrál. Na další dvojice jsem šel já s ním. Neskutečné se stalo skutečností a my vyhráli. Paráda a vedení 2:1. Dvojice zakončoval Vamp s delikem. Prohráli a na řadu přišli první jednotlivci. Proti Pavlačkovi jsme takticky nasadili našeho malého velkého zabijáka Jerryho, kterému jsem věřil, že na něj vyzraje se svým typickým stylem. Vyzrál a Tornádo se dostalo již potřetí za večer do vedení. Skvělý večer pokračoval. Naši disciplínu, čtverky, jsme tentokrát nezvládli a soupeř srovnal krok na 3:3. S delikem jsme zahajovali další sérii dvojice, před kterou jsem namísto Vampa povolal Bíťu. Tentokrát jsme hráli proti Věrce a Jeanovi a po 2 ušmudlaných golech v závěru zápasu jsme vyhráli. Nikdo nevěřil svým očím, když šlo Tornádo znovu do vedení. Pak nastupoval Bíťa s Jancou k utkání proti Peťovi a Michalovi Pavlačkovi. Výsledek si doplníte ze slov, které Bíťa prohlásil po skončení zápasu: "Ty vole to je moje nejcennější vítězství v kariéře!" 5:3 - neskutečné. Já pak s Bíťou začal utkání, které již mohlo mít příchuť bodu do tabulky kraje. Bohužel se to nepodařilo a na plac nastoupil Janca s delikem. Nervy drásající utkání kdy ve 3. legu bylo skore značně nepříznivé 1:4, s neskutečným závěrem. Ano, ano, 4:4, pak kluci sice ještě jednou prohrávali, nicméně závěr byl plně v jejich režii a uspěli. Máme jistý bod!!!!!! To se nám všem z týmu honilo hlavou. Již v tu dobu se vědělo, že oslava bude velká. Následující jedničky mi Peťa nedal šanci, snížil na 6:5 a volné nasazení jsem odehrál já s Jancou. Bohužel jsme na ně tentokrát neměli a šlo se do prodloužení. V něm nastoupil po 2. střídání Vamp proti Pavlačkovi. Papírové předpoklady se naplnily, ale nikomu to nevadilo. Máme bod z utkání s Espadou při skore 6:7 (14:16)! Pro nás jednoznačně největší senzace v probíhajícím ročníku 1. zlínské ligy.
Děkuji všem členům našeho týmu, každý měl na tomto úspěchu nemalý podíl, vyzdvihl bych především Jancu a Bíťu, kteří odehráli na své možnosti skvělý výkon. Nikdo nezklamal a bod je zásluhou týmové práce. Děkuji klukům z Rožnova, že se dostavili a že se hrálo v pohodové a přátelské atmosféře.
Když budeme pokračovat minimálně takovým výkonem jako tuto neděli, nemusí být nereálné ani 3. místo. Je to v našich rukách a je otázka, jak se s tím vypořádáme. Každopádně nebudu mluvit jen za sebe když řeknu, že takovéto "vítězství" nám dodalo novou čerstvou krev do našich fotbálkových srdcí a je určitě i výsledkem píle a snahy jednotlivých hráčů.

Foto z ligy

6. dubna 2009 v 20:45 | vamp
Fotky ze zápasu se Želechovicemi : ZDE
S Espadou : ZDE

Předzápasové info

3. dubna 2009 v 12:22 | vamp |  Liga
  • neděle 5.4. 2009
  • 14:00
  • 1. zápas s týmem Už jsme tam byli
  • cca 16 - 17:00
  • 2. zápas s týmem Chytil a Trefil
  • doufám, že se to moc nenatáhne :o)
  • místo konání : U Splavu, Vsetín

Zrušeno